PO ILGAI TRUKUSIOS SAVIIZOLIACIJOS DŽIAUGIAMĖS VĖL GALĖDAMI SUSITIKTI.

Žemiau pateikiamas vasaros susitikimų tvarkaraštis:

 2020 Rudens ir žiemos  (iki 2021 m.vasario mėn.) susitikimų tvarkaraštis:

Kilus klausimams kreipkitės tel.: 8 6100 0039; el.p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Andrejus L.

 

Rusų psichologas P.D.Ouspensky teigė, jog "Žmogus, toks, kokį jį žinome nėra užbaigtas kūrinys; gamta vysto jį iki tam tikro taško ir palieka vystytis toliau jo paties pastangomis ir būdais arba gyventi ir mirti tokiu, kokiu jis gimė, arba išsigimti ir prarasti sugebėjimą vystytis". Štai šis sugebėjimas, kurį žmonėse stebėjo psichologas Ouspensky's puikiai atsispindi senjorų sambūryje "Saulėjauta". Didžioji visuomenės dalis nustoję būti vaikais ir paaugliais tuo pat metu pamiršta smalsauti toliau, įsitraukę į gyvenimiško verpeto su visais jam būdingais džiaugsmais ir rūpesčiais sūkurį nesąmoningai išsižada galimybės vystytis toliau, o tai anot mūsų cituoto psichologo būtina sąlyga, kad žmogus taptu tuo žmogumi kuris gali atskleisti savyje jam suteiktas duotybes. "Reikia tarsi sugrįžti į vaikyste ir atrasti naujus dalykus, net tuos kurie atrodė gerai žinomi, nes skirtinguose amžiaus etapuose tu suformuoji skirtingą požiūri į juos, į visą tave supančią tikrovę" - sako viena iš Salėjautos bendruomenės narių, ponia Aldona. Per tokią mintijamo pozicija, jau prigijusi mūsų visuomenėje įžvalga, jog pagyvenę žmones yra tarsi vaikai - įgauna kitą, gerokai pozityvesnę prasmę iš kurios vertą pasimokyti bet kuriam iš mūsų.

 

 SENJORAMS KLUBAS "SAULĖJAUTA"

 

Kviečiame Klaipėdos senjorus įsitraukti į aktyvų švietimo ir laisvalaikio grupės "Saulėjauta" judėjimą.

Susitikimai vyksta du kartus per mėnesį Klaipėdos universiteto patalpose. Susitikimų metu dalyvaujame  paskaitose-diskusijose, sveikatos, dvasinio tobulėjimo, turizmo, kraštotyros, mokslo, meno temomis, pageidaujantiems bus suteiktos kompiuterinio raštingumo žinios. Organizuojame pažintines ir sveikatingumo išvykas.

Prisijunkite prie mūsų!

KU SvMF: Klaipėdos universitetas - Sveikatos mokslų fakultetas. H.Manto g. 84 (Klaipėdos universiteto miestelis).


 

KŪRYBINĖ SAVIRAIŠKA MŪSŲ UŽSIĖMIMUOSE


Galimybė kurti, viena iš nedaugelio žmogui suteiktų duotybių, įgalinančių žmogų tobulėti be jokių ribų. 
Mes visi žinome ir patiriame džiaugsmą, sąžinę, draugystę, būties emanaciją, meilę, bet tuo pačiu mes negalime šių fenomenų suvokti objektyviai t.y. jog vien stebimas jų apibrėžimas negali būti mums patyrimas. Tačiau jie egzistuoja žmonių bendruomenėje, o jų patyrimas konstruoja kiekvieno žmogaus individualybę , kuri niekuomet nestovi vietoje ir yra jos pamatinis dėmuo. Mes bandome atskleisti šią individualybę kito personoje, bet nuolat susiduriame su savi, su savo vidumi. Vertindami "kitą", pirmiausia, mes vertiname save, antriausia - randame kitą, kurį matome nepriklausantį nuo savęs ir vadiname šį patyrimą jo auklėjimų, jo patirtimi, šioms savokoms suteikdami kiekybinę vertę - suteikdami joms gausos arba stokos pavidalą. Psichologija bando, tai apibrėžti "objektyviai" ir jos autoriai įrodė, jog jų pačių patyrimą t.y. sielos patyrimą ir aprašymą galima suderinti su moksliniais tyrimais ir gan lengvai save legitimuoti mokslo pasaulyje, tačiau tai ne svarbiausia. Svarbiau, tai jog šis patyrimas besiveržiantis į mus ir per mus, ne tik papildo ir keičia mus kaip asmenybes, bet ir įkvepia... Aukščiausio įkvėpimo forma, kuriuo mes galime išreikšti save, ateina į ši pasaulį per kūrybą ir paverčia žmogų - Žmogumi. Žmogumi atsiskyrusiu nuo gamtos ir nuolatos ieškančiu savųjų namų per pažinimą ir išraišką... per savęs atspindėjimą kitame ir kito atspindėjimą savyje...

Savo teorinius užsiėmimus stengiamės suderinti su praktine veikla, todėl kartą per mėnesį Klaipėdos universitete susirenkame kūrybinės fotografijos, rankdarbių ar tapybos ant drobės dirbtuvėse.